Program AdU na najbliższy czas / 7 punktów
Szanowni Państwo, przedstawiam Wam siedem punktów partii Alternatywa dla Unii, które będą wyznaczały nam drogę przez najbliższy czas.

Cytat:1. Całkowicie nowy system gospodarczy, nieoparty na niesprawiedliwej narracji.
2. Reforma sądownictwa, zmiany w kodeksie karnym.
3. Wprowadzenie merytokracji do UTN.
4. Intensywny rozwój regionalizmu i samorządów.
5. Większy poziom demokracji. 
6. Nowa konstytucja.
7. Współpraca międzynarodowa. Intensywny rozwój stosunków z innymi nacjami.

1. System gospodarczy UTN to jedna wielka porażka. Jest absolutnie niesprawiedliwy i oparty na narracji czyli klepaniu postów o swojej działalności gospodarczej. Wydawcy płatnych gazet (np. Tygodnik Leareński) poświęcają wiele czasu na napisanie swojego dzieła i zarabia z niego mało pieniędzy. Tymczasem ktoś zakłada firmę budowlaną i zarabia miliony pisząc narrację o budowaniu bloków mieszkalnych, metra, itp. To absurdalny system, który unicestwił naszą gospodarkę.

2. Reforma sądownictwa ma polegać na dużym zwiększeniu uprawnień sędziów, sprecyzowaniu wielu kwestii prawnych i zniwelowaniu niespójności w ustawach. Planujemy też całkowicie przebudować kodeks karny UTN. Uchwalenie tak wysokich kar jest absurdalne i nasza partia bardzo przeprasza za przyjęcie kodeksu w aktualnej formie. Pozbawienie wolności aktywnego użytkownika na kilka miesięcy za propagowanie komunizmu, przeklinanie? Takie kary są zdecydowanie zbyt wysokie i sędziowie ich nie nakładają.

3. Merytokracja zapewni nam, że w państwie większą wartość głosu będą mieli weterani UTN, piszący w nim ogromne ilości postów i wkładający w jego rozwój duży wysiłek, a mniejszą nowi obywatele, którzy dopiero zaczynają przygodę z UTN.
To niedorzeczne, aby nowoprzybyły obywatel miałby mieć dokładnie taką samą wartość głosu co najaktywniejsza osoba w państwie!

4. Samorządy mają w sobie ogromny, ale niewykorzystany potencjał. Ciekawym kontentem byłaby możliwość zakupu gruntu, możliwość ingerowania w architekturę prowincji i umożliwienie mieszkańcom samorządów stworzenie małej wspólnoty. Prowincje to ciekawa odskocznia od centrali, która pozwala nam pobawić się w innym klimacie bez działania w innym państwie.

5. Ja wiem, że dugoszowce boją się prawdy, ale... W sumie to nie będę mówił dalej, bo mnie ocenzurują lub zszantażują. U nas nie ma za dużo demokracji, trzeba to zmienić. Nasza partia będzie działała na rzecz ochrony praw obywateli i wzrostu poziomu demokracji w UTN.

6. Zamierzamy stworzyć nowy projekt konstytucji, bazując na obecnej. Naprawdę trzeba szybko uchwalić nowy projekt, bo niektórzy dla ułatwienia łamią prawo zamiast je zmieniać. Takie zachowanie jest złe. Nasza aktualna konstytucja zawiera dziury, niedociągnięcia, jest niejasna i niezrozumiała. AdU chętnie wspólnie z obywatelami stworzy nową, bardziej demokratyczną i zrozumiałą konstytucję.

7. Polityka zagraniczna jest bardzo ważna. W mikroświecie nazywa się nas bantustanem i jojonacją mimo wysokiej aktywności. Musimy zmienić to jak nas postrzegają inni, bo wcale nie jest u nas tak źle jak mówią. Powinniśmy rozwijać pozytywne relacje z większymi państwami i pokazać swój potencjał na arenie międzynarodowej.
Nasza partia stawia głównie na polepszenie relacji z Republiką Suderlandu.
Odpowiedz
Punkt 1 - super,
Punkt 2 - zgadzam się, w razie czego chętnie wesprę,
Punkt 3 - to troszkę niedorzeczne, bo takie coś znieśli np. w Sarmacji po kilku latach działania tego systemu, bo w końcu stwierdzili, że jest on bez sensu,
Punkt 4 - sama prawda. Samorządy mają ogromną moc, której jeszcze nie widzimy i nie umiemy wykorzystać,
Punkt 5 - dokładnie. 100% czystej prawdy.
Punkt 6 - będę owego projektu wyczekiwał. Chętnie pomogę również w jego przygotowaniu lub w E wprowadzeniu ewentualnych poprawek, jeśli będzie taka potrzeba.
Punkt 7 - tutaj również się zgadzam. Pomimo tych wszystkich niesnasek na linii RS-UTN powinnismy w końcu zacząć działać dyplomatycznie, a nie jak jakieś małpy z dżungli.
[Obrazek: podpis1.png]
Prezydent III Republiki Muratyki
Marszałek Parlamentu UTN
Poseł Parlamentu III kadencji
I Sekretarz Zjednoczonej Partii Komunistów Muratyki
Odpowiedz
Działania ws. Suderlandu są zapowiadane od dość dawna.
poseł do parlamentu XXXVI kadencji, Marszałek Parlamentu XXXVI kadencji, członek gabinetu Ministra Sprawiedliwości, za 23 prezydenta.
[Obrazek: NuphXJ8.jpg]
Odpowiedz
(13.09.2018, 22:21:08)Kamiljan de Harlin von Wespucci napisał(a):
Cytat:1. Całkowicie nowy system gospodarczy, nieoparty na niesprawiedliwej narracji.
2. Reforma sądownictwa, zmiany w kodeksie karnym.
3. Wprowadzenie merytokracji do UTN.
4. Intensywny rozwój regionalizmu i samorządów.
5. Większy poziom demokracji. 
6. Nowa konstytucja.
7. Wspłpraca międzynarodowa. Intensywny rozwój stosunków z innymi nacjami.

1. System gospodarczy UTN to jedna wielka porażka. Jest absolutnie niesprawiedliwy i oparty na narracji czyli klepaniu postów o swojej działalności gospodarczej. Wydawcy płatnych gazet (np. Tygodnik Leareński) poświęcają wiele czasu na napisanie swojego dzieła i zarabia z niego mało pieniędzy. Tymczasem ktoś zakłada firmę budowlaną i zarabia miliony pisząc narrację o budowaniu bloków mieszkalnych, metra, itp. To absurdalny system, który unicestwił naszą gospodarkę.

Przepraszam... Co? Nikt nie marudzi na system gospodarczy, prócz Pana. A Pan jedyne czego chce, to korzyści dla siebie, poprzez wprowadzenie niedorzecznego systemu trzepania kasy na postach. Najlepiej by Pan oparł całe państwo na trzepaniu postów. Zapewne jedynym powodem jest to, że Pan ma dużo postów i nie może pogodzić się z tym, że nic za to nie dostaje. A ja powiem tyle: Wolę 100 merytorycznych postów, niż 1000 stworzonych na dramach, w których uwielbia Pan brać udział. Niesprawiedliwe to dopiero będzie, jak przedsiębiorcy będą bankrutowali, bo próbują prowadzić firmę, a tu i tak większość pieniędzy wpływa z klepania spamu.
Odpowiedz
Przedsiębiorcy nawet z pańskim systemem finansowym i tak nic nie zarabiają.
Arcybiskup Kościoła Garapeńskiego, Dowódca 1.Skrzydła Obrony Powietrznej w Siłach Powietrznych UTN i Poseł Parlamentu UTN
Były Prezydent Republiki Ardemi
Były Konsul Konsulatu Ardemii
Były Burmistrz Hergamu i Bordorku
Były Marszałek Sił Zbrojnych Republiki Ardemii
Były Szef CBA Republiki Ardemii
Były Minister Finansów Republiki Ardemii
Były Minister Zdrowia Republiki Ardemii
Były Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Ardemii
Były Minister Sztuki i Kultury Republiki Ardemii
Były Minister Spraw Zagranicznych Republiki Ardemii
Były Sędzia TK Republiki Ardemii
Były Parlamentarzysta Republiki Ardemii
Odpowiedz
Może dlatego, że nic nie robią ze swoimi firmami? Od kiedy rolą systemu gospodarczego i ministerstwa finansów jest rozdawanie pieniędzy?
Odpowiedz
Panie Dugoszu!
Ja przepraszam bardzo, ja nie chcę, aby pieniądze były generowane z pisania postów ani z narracji!
Powinniśmy stworzyć wirtualną walutę, której nie zarabiałoby się za tworzenie narracji, lecz za handel i pracowanie. W pańskim systemie zarabia się głównie z narracji i jest to dla mnie bardzo złe. W porządnych mikronacjach zarabia się często za pełnienie jakiegoś urzędów, handlowanie, itp. A wydać pieniądze można na zakupienie jakiegoś gruntu, przedmiotu, którego będzie się używało.
W pańskim systemie zarobić można za budowę narracyjnego bloku mieszkalnego, a na co wydać to ja nie wiem. W innych państwach jest tyle rzeczy do zakupienia, że nie można się zdecydować, a w UTN obywatele, którzy robili jakiś biznes, chomikują Unijki i nie mają potem co z nimi robić. Nie wynika to z braku zaangażowania obywateli w gospodarkę, lecz z naszego systemu gospodarczego.
[Obrazek: AdU.png]
 Prezes Partii "Alternatywa dla Unii"
[Obrazek: signaturen.png]
Odpowiedz
Bardzo dobry plan, szczególnie punkt pierwszy i czwarty. Średnio mi się podoba punkt trzeci.
/-/ Gieorgij  Attlee Akselrod
Odpowiedz
Ciekawe, jak system gospodarczy ma się kręcić, jeżeli prawie 50% naszej populacji wyemigrowało, a reszta kompletnie nie interesuje się swoimi działalnościami. Takie rzeczy działają w dużych państwach, którym nie grozi upadek lada dzień. Nie mamy i jeszcze długo mieć nie będziemy wystarczającej liczby obywateli, by gospodarka mogła opierać się na pracowaniu. Ale proszę bardzo, chętnie zobaczę pański system, który nie opiera się na klepaniu postów.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools