Posiedzenie Organizacyjne Parlamentu III Kadencji
Tym razem Posiedzenie Organizacyjne Parlamentu odbywało się zupełnie inaczej. Podczas poprzednich posiedzeń, posłowie i zaproszeni goście zbierali się po prostu w sali obrad Parlamentu, wysłuchiwali wskazówek technicznych i wybierali marszałka. Inaczej było tym razem. Wszyscy posłowie zajęli już swoje miejsca w Sali Kongresowa Pałacu Kultury im. Mas Proletariatu. Ponieważ niemożliwe było przeprowadzenie obrad w dotychczasowym budynku, ze względu na remont generalny, postanowiono że to właśnie w Sali Kongresowej, w ścisłym centrum Krasnodarska rozpoczną się oficjalnie prace III Kadencji Parlamentu. Cała sala przystrojona była w barwy UTNu… Mimo wszystko, dominowała czerwień, miała ona symbolizować sposób przejęcia władzy i obalenie poprzedniego, monarchistycznego rządu.

[Obrazek: sala600.jpeg]
Sala Kongresowa na chwilę przed wejściem posłów.

Po kilku minutach ciszy odegrany został hymn UTN - Pieśń Trzech Narodów. Następnie, na mównicę wszedł Prezydent Unii Trzech Narodów - Henryk Wespucci. Poprawił on szybko swój czerwony krawat i wyciągnął z kieszeni wcześniej przygotowany tekst przemówienia.

Cytat:Szanowni Państwo Posłowie,
Szanowni Państwo Ministrowie,
Wasze Ekscelencje,
Obywatele.

Mam zaszczyt powitać was w murach Pałacu Kultury im. Mas Proletariatu, a dokładniej w tej przepięknej Sali Kongresowej, która dziś przyozdobiona jest w symbole Unii Trzech Narodów. Wyznaczenie tego miejsca na otwarcie prac parlamentu jest nieprzypadkowe. Sam Pałac Kultury, będący dziś w ścisłym centrum Krasnodarsku przy jednej z głównych ulic został zbudowany wspólnie przez obywateli. Był on budowany w czasach trudnych dla Volkianu. Były to czasy po Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, Volkian był wtedy rozbity, zarówno mentalnie, jak i gospodarczo, społecznie! Pod każdym względem był on podzielony, rozbity. Jednak to dzięki pracy zwykłych ludzi, pracy u podstaw dziś możemy podziwiać między innymi ten piękny, socrealistyczny budynek. Jest on symbolem tego, że nie ważne jak źle z nami, ważne że potrafimy się zjednoczyć i zbudować razem coś wielkiego, coś pięknego, co będzie trwać latami. Coś, co będzie - miejmy nadzieję - trwać po wsze czasy! W takiej sytuacji jest też częściowo dziś Unia Trzech Narodów. Stąd słychać plotki o próbie secesji jednej prowincji, tu jesteśmy rozbici przez rządy monarchistów, tam gdzieś ciągnie się za nami marazm! To nie może tak wyglądać!

Musimy ramię w ramię wspólnie budować lepszy UTN. Niezależnie jakiej jesteśmy rasy, jakich poglądów, wszyscy chcemy jak najlepiej dla UTNu, wszyscy! Wczoraj miałem zaszczyt powołać Radę Ministrów, która w niedługim czasie opracuje różnego rodzaju plany, może nawet plany naprawcze żeby pomóc wyjść UTNowi z kryzysu. Z trudniejszych sytuacji się wychodziło, więc dlaczego teraz mamy sobie nie dać rady?!

Po chwili Prezydent zwinął jedną z kartek i począł szukać drugiej nerwowo. Gdy ją znalazł powiedział do zebranych posłów następujące słowa.

Rozpoczynamy procedurę zgłaszania kandydatur na Marszałka Parlamentu. Kandydatury będę przyjmować w tym wątku do dnia 15 września, godziny 15:00. Później zostanie zarządzone głosowanie, wybierzemy Marszałka i zamkniemy te obrady.
Odpowiedz
Szanowny Panie Prezydencie,

zgłaszam swoją kandydaturę na Marszałka Parlamentu Unii Trzech Narodów.

Kaspar Waksman
[Obrazek: podpis1.png]
Prezydent III Republiki Muratyki
Marszałek Parlamentu UTN
Poseł Parlamentu III kadencji
I Sekretarz Zjednoczonej Partii Komunistów Muratyki
1
Odpowiedz
Wysoka Izbo!

Niniejszym oświadczam, że zgłaszam swoją kandydaturę na urząd Marszałka Parlamentu Unii Trzech Narodów.

Pragnę także zaznaczyć, że mam doświadczenie w zarządzaniu Parlamentem, doskonale znam prawo UTN i jestem odpowiedzialną osobą. Wykonuję powierzone mi zadania i prowadzę obrady Parlamentu nawet w najgorszych momentach. Nawet gdy trwała wojna domowa, to ja dzielnie prowadziłem obrady nie patrząc na nielegalne przemiany. Proszę mi zaufać i zachęcam do głosowania na mnie - na lepszą Unię.
[Obrazek: AdU.png]
 Prezes Partii "Alternatywa dla Unii"
[Obrazek: signaturen.png]
Odpowiedz
Panie Prezydencie,

składam wniosek formalny o skrócenie czasu zgłoszeń i przejścia do głosowania nad wyborem Marszałka Parlamentu. Ów wniosek motywuję faktem, iż Parlament musi szybko zacząć swoje działanie, aby postawić nasz kraj na nogi.
Marszałek Parlamentu UTN
Odpowiedz
Popieram.
Odpowiedz
Dobrze, dziękuję. Informuję iż wniosek p. Waksmana dot. skrócenia zgłaszania kandydatur i debaty został rozpatrzony pozytywnie. Zarządzam głosowanie. Głosujemy poprzez podniesienie ręki i naciśnięcie odpowiedniego przycisku - za zielony trójkąt, przeciw - czerwony kwadrat, wstrzymujący - białe koło napisanie na forum nazwiska osoby, na którą głosujemy.

Przypominam że głosować możemy na pana Kamiljana Harlin-Wespucciego, lub p. Kaspara Waksmana. Możecie również wstrzymać się od głosu, pisząc że wstrzymujecie się od głosu.

Głosowanie trwa 48 godzin i zakończy się 16 września o godzinie 17:30.
Odpowiedz
Głosuję za Kasparem Waksmanem
Marszałek Parlamentu UTN
Odpowiedz
Cytat:Głosuję za Kasparem Waksmanem
Odpowiedz
Głosuję za Kamiljanem Harlinem-Wespucci
Erlich Mentz (~) 
Odpowiedz
Głosuję za Kamiljanem de Harlinem von Wespucci.
[Obrazek: AdU.png]
 Prezes Partii "Alternatywa dla Unii"
[Obrazek: signaturen.png]
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools