Posiedzenie Organizacyjne Parlamentu III Kadencji
#1
Tym razem Posiedzenie Organizacyjne Parlamentu odbywało się zupełnie inaczej. Podczas poprzednich posiedzeń, posłowie i zaproszeni goście zbierali się po prostu w sali obrad Parlamentu, wysłuchiwali wskazówek technicznych i wybierali marszałka. Inaczej było tym razem. Wszyscy posłowie zajęli już swoje miejsca w Sali Kongresowa Pałacu Kultury im. Mas Proletariatu. Ponieważ niemożliwe było przeprowadzenie obrad w dotychczasowym budynku, ze względu na remont generalny, postanowiono że to właśnie w Sali Kongresowej, w ścisłym centrum Krasnodarska rozpoczną się oficjalnie prace III Kadencji Parlamentu. Cała sala przystrojona była w barwy UTNu… Mimo wszystko, dominowała czerwień, miała ona symbolizować sposób przejęcia władzy i obalenie poprzedniego, monarchistycznego rządu.

[Obrazek: sala600.jpeg]
Sala Kongresowa na chwilę przed wejściem posłów.

Po kilku minutach ciszy odegrany został hymn UTN - Pieśń Trzech Narodów. Następnie, na mównicę wszedł Prezydent Unii Trzech Narodów - Henryk Wespucci. Poprawił on szybko swój czerwony krawat i wyciągnął z kieszeni wcześniej przygotowany tekst przemówienia.

Cytat:Szanowni Państwo Posłowie,
Szanowni Państwo Ministrowie,
Wasze Ekscelencje,
Obywatele.


Mam zaszczyt powitać was w murach Pałacu Kultury im. Mas Proletariatu, a dokładniej w tej przepięknej Sali Kongresowej, która dziś przyozdobiona jest w symbole Unii Trzech Narodów. Wyznaczenie tego miejsca na otwarcie prac parlamentu jest nieprzypadkowe. Sam Pałac Kultury, będący dziś w ścisłym centrum Krasnodarsku przy jednej z głównych ulic został zbudowany wspólnie przez obywateli. Był on budowany w czasach trudnych dla Volkianu. Były to czasy po Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, Volkian był wtedy rozbity, zarówno mentalnie, jak i gospodarczo, społecznie! Pod każdym względem był on podzielony, rozbity. Jednak to dzięki pracy zwykłych ludzi, pracy u podstaw dziś możemy podziwiać między innymi ten piękny, socrealistyczny budynek. Jest on symbolem tego, że nie ważne jak źle z nami, ważne że potrafimy się zjednoczyć i zbudować razem coś wielkiego, coś pięknego, co będzie trwać latami. Coś, co będzie - miejmy nadzieję - trwać po wsze czasy! W takiej sytuacji jest też częściowo dziś Unia Trzech Narodów. Stąd słychać plotki o próbie secesji jednej prowincji, tu jesteśmy rozbici przez rządy monarchistów, tam gdzieś ciągnie się za nami marazm! To nie może tak wyglądać!

Musimy ramię w ramię wspólnie budować lepszy UTN. Niezależnie jakiej jesteśmy rasy, jakich poglądów, wszyscy chcemy jak najlepiej dla UTNu, wszyscy! Wczoraj miałem zaszczyt powołać Radę Ministrów, która w niedługim czasie opracuje różnego rodzaju plany, może nawet plany naprawcze żeby pomóc wyjść UTNowi z kryzysu. Z trudniejszych sytuacji się wychodziło, więc dlaczego teraz mamy sobie nie dać rady?!

Po chwili Prezydent zwinął jedną z kartek i począł szukać drugiej nerwowo. Gdy ją znalazł powiedział do zebranych posłów następujące słowa.

Rozpoczynamy procedurę zgłaszania kandydatur na Marszałka Parlamentu. Kandydatury będę przyjmować w tym wątku do dnia 15 września, godziny 15:00. Później zostanie zarządzone głosowanie, wybierzemy Marszałka i zamkniemy te obrady.
Odpowiedz
#2
Szanowny Panie Prezydencie,

zgłaszam swoją kandydaturę na Marszałka Parlamentu Unii Trzech Narodów.

Kaspar Waksman
[Obrazek: podpis1.png]
Prezydent III Republiki Muratyki
Marszałek Parlamentu UTN
Poseł Parlamentu III kadencji
I Sekretarz Zjednoczonej Partii Komunistów Muratyki
1
Odpowiedz
#3
Wysoka Izbo!

Niniejszym oświadczam, że zgłaszam swoją kandydaturę na urząd Marszałka Parlamentu Unii Trzech Narodów.

Pragnę także zaznaczyć, że mam doświadczenie w zarządzaniu Parlamentem, doskonale znam prawo UTN i jestem odpowiedzialną osobą. Wykonuję powierzone mi zadania i prowadzę obrady Parlamentu nawet w najgorszych momentach. Nawet gdy trwała wojna domowa, to ja dzielnie prowadziłem obrady nie patrząc na nielegalne przemiany. Proszę mi zaufać i zachęcam do głosowania na mnie - na lepszą Unię.
[Obrazek: AdU.png]
 Prezes Partii "Alternatywa dla Unii"
[Obrazek: signaturen.png]
Odpowiedz
#4
Panie Prezydencie,

składam wniosek formalny o skrócenie czasu zgłoszeń i przejścia do głosowania nad wyborem Marszałka Parlamentu. Ów wniosek motywuję faktem, iż Parlament musi szybko zacząć swoje działanie, aby postawić nasz kraj na nogi.
[Obrazek: podpis1.png]
Prezydent III Republiki Muratyki
Marszałek Parlamentu UTN
Poseł Parlamentu III kadencji
I Sekretarz Zjednoczonej Partii Komunistów Muratyki
Odpowiedz
#5
Popieram.
Odpowiedz
#6
Dobrze, dziękuję. Informuję iż wniosek p. Waksmana dot. skrócenia zgłaszania kandydatur i debaty został rozpatrzony pozytywnie. Zarządzam głosowanie. Głosujemy poprzez podniesienie ręki i naciśnięcie odpowiedniego przycisku - za zielony trójkąt, przeciw - czerwony kwadrat, wstrzymujący - białe koło napisanie na forum nazwiska osoby, na którą głosujemy.

Przypominam że głosować możemy na pana Kamiljana Harlin-Wespucciego, lub p. Kaspara Waksmana. Możecie również wstrzymać się od głosu, pisząc że wstrzymujecie się od głosu.

Głosowanie trwa 48 godzin i zakończy się 16 września o godzinie 17:30.
Odpowiedz
#7
Głosuję za Kasparem Waksmanem
[Obrazek: podpis1.png]
Prezydent III Republiki Muratyki
Marszałek Parlamentu UTN
Poseł Parlamentu III kadencji
I Sekretarz Zjednoczonej Partii Komunistów Muratyki
Odpowiedz
#8
Cytat:Głosuję za Kasparem Waksmanem
Odpowiedz
#9
Głosuję za Kamiljanem Harlinem-Wespucci
Erlich Mentz (~) 
Odpowiedz
#10
Głosuję za Kamiljanem de Harlinem von Wespucci.
[Obrazek: AdU.png]
 Prezes Partii "Alternatywa dla Unii"
[Obrazek: signaturen.png]
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościUser Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools